Categorized as: Genel

BAHÇEŞEHİR, BÜYÜKÇEKMECE ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI KURSU BEYLİKDÜZÜ

Hepimizin bildiği LEGO’lar artık yenilebilir hale geldi. Rengarenk görüntüleri ile ağız sulandıran bu şekerli LEGO’lara HAYIR diyecek kimse olduğunu sanmıyoruz.

buyukcekmece_endustri_urunleri_tasarimi_kursu_kucukcekmece_01

buyukcekmece_endustri_urunleri_tasarimi_kursu_kucukcekmece_02

buyukcekmece_endustri_urunleri_tasarimi_kursu_kucukcekmece_03

buyukcekmece_endustri_urunleri_tasarimi_kursu_kucukcekmece_04

buyukcekmece_endustri_urunleri_tasarimi_kursu_kucukcekmece_05

BAHÇEŞEHİR, BEYLİKDÜZÜ, ISPARTAKULE ÇOCUKLAR İÇİN YAZ OKULU BOĞAZKÖY

Koreli ressam Jeong Woojae ‘’kız ve köpeği’’ temalı resimlerinde hayvanseverlik duygularını işlemiş. İnsanların iç çelişkilerini, duygusal güvensizliklerini, sevgi ve destek ihtiyacını, hayvan sevgisi ile telafi etmelerini anlatan eserler, hayvanlarla karşılıklı iletişimle bu özlemlerin giderilebileceğini savunuyor. Modern toplumun egemen duygusal boşluklarının, bı ilişkilerin önemini arttırdığına değiniyor.

bahcesehir_beylikduzu_cocuklar_icin_yaz_okulu_bogazkoy_hadimkoy_01

bahcesehir_beylikduzu_cocuklar_icin_yaz_okulu_bogazkoy_hadimkoy_02

bahcesehir_beylikduzu_cocuklar_icin_yaz_okulu_bogazkoy_hadimkoy_03

bahcesehir_beylikduzu_cocuklar_icin_yaz_okulu_bogazkoy_hadimkoy_04

bahcesehir_beylikduzu_cocuklar_icin_yaz_okulu_bogazkoy_hadimkoy_05

bahcesehir_beylikduzu_cocuklar_icin_yaz_okulu_bogazkoy_hadimkoy_06

bahcesehir_beylikduzu_cocuklar_icin_yaz_okulu_bogazkoy_hadimkoy_07

Tekstil ve Moda Tasarımı Kursunda Doğru Adres!

14 nisan 2015 tarihinde Milano’da sergilenen Zaha Hadid’un 3D printer ile ürettiği ayakkabı tasarımları…

bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (1) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (2) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (3) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (4) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (5) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (7) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (8) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (9) bakırköy_bahçeşehir_tekstil_ve_moda_tasarım_kursu (10)

İç Mimarlık Çizim Kursunda Doğru Adres!

İtalyan mimar ve illüstratör Federico Babina’dan müthiş fikirli mimari tasarımlar.

bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (1) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (3) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (4) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (5) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (6) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (7) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (8) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (9) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (10) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (11) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (12) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (13) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (14) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (15) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (16) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (17) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (18) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (19) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (20) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (21) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (22) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (23) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (24) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (25) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (26) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (27) bahçeşehir_bakırköy_iç_mimarlık_gsf_çizim_resim_kursu (28)

YETENEKSİZ KİMSE YOKTUR!

Toplumumuzda çok gerilerde kalmış bağnaz birtakım görüşlerle sanata ve sanat eğitimine karşı durulmuştur.“Sanat yetenek işidir.” bahenesiyle sanat eğitimi geri plana atılmış, savsaklanmıştır. Sanat dar anlamda bir yetenek işi olabilir, ancak sanat eğitiminin amacı çocuk ve gençte ilgi uyandırmak ve sanatı sevdirmektir. Her insanı belli düzeye getirmektir. Her insan değişik sürelerle de olsa her şeyi öğrenebilir. Bir insanın salt kuru ve katı bilgilerle aydın düzeyine ulaşması olanak dışıdır. Sanat beğenisi olmayan kişi, insana ve topluma kapalıdır, insancıl sıcaklıktan yoksundur. Kişiliğinde ister istemez büyük eksiklikler ve katılıklar taşır. İlgileri, davranışları ve becerileri kısıtlıdır, donuktur.

Sanat için, insana özgü duyguların, düşüncelerin türlü araç ve gerçlerle anlatımı, dışa vurumudur diyebiliriz. Güzellikler sanatla yaratılır. Yaşamı yüceltmek, daha anlamlı kılmak sanatla olanaklıdır. Sanat insana yaşamının her kesiminde güç ve zevk verebilir.

Sanat, “insandaki estetik yanın irdelenmesi, algılanması, duyumsanması, sorgulanması ve insan nesne arasındaki güzele varma çabasıdır” biçiminde tanımlanabilir. Sanat toplumsal değişmeleri kolaylaştırır; bireylerin anlama, düşünme, algılama, yetilerini açık tutar, duygusal yanlarını harekete geçirir. Sanat aynı zamanda evrensel bir dildir.

Dünyayı açıklamamızla, doğa karşısında korkularımızla, ölüm karşısında çaresizliğimizle, siyasal baskılar altında ezilmeyle, ekonomik olarak, düşünce olarak, sömürüyle de ilgilidir sanat. Sanat gerçekliğin bilimle, teknolojiyle sınırlı boyutlarının ötesine gidmektir. Yıldızlar, gezegenler yalnızca bilimlerin anlattığı gibi değildir. Nice değişik yüzleri vardır. Sanat bunu anlatacak, insan bütün boyutları ile kendini görecek, içselleşecek, zenginleşecektir. Üstelik sanat, teknolojinin kendine sunduğu olanaklarla, teknik malzemeyle, araç gereçle anlatacaktır derdini, bilimi ve teknolojiyi yorumlayacaktır. Bilimde sanatı, sanatta bilimi. Böylece sürecektir.

Bizden alacağınız pratik ve teorik sanat eğitimi ile kendinize şaşıracaksınız. Düşündüklerinizi hayata geçirme vakti geldi diyorsanız buyrun gelin.

Güzel Sanatlar Fakültelerinde okumak, kendinizde veya çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı tüm üniversitelere giriş portfolyoları hazırlanmasını sağlarız. Hayallerinizi ertelemeyin, doğru adrese bekleriz.

BU YAZININ ÜZERİNE BASARAK EĞİTİM VE TANITIM FİLMLERİMİZİ İZLEYEBİLİRSİNİZ !

Bizden alacağınız pratik ve teorik eğitim ile kendinize şaşıracaksınız.

Dünya’da yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilememiş, doğru yönlendirilememiş, insanlar vardır.

En büyük torpiliniz isteğiniz, çalışma azminiz, devamlılığınız, yaratıcı algınız, gözünüz ve bizden alacağınız bilgileriniz olsun.

Özel yetenek sınavları; gördüğünüzü çizebilme yeteneğiniz ile hayal gücünüzü kullanarak çizebilme yeteneğinizi ölçer. Yetenek sınavına hazırlanırken deneyimli bir öğretici-yönlendirici gözetiminde, atölye ortamında çalışmakta yarar vardır.Sanat Merkezimizde canlı-cansız modellerden çizim yapılır. Kalem nasıl tutulur, çizgi nasıl atılır, anatomi, oran, orantı, 3 boyutlu algılayabilme, gördüğünü doğru aktarabilme gibi konular öğretilir yani doğru görüş geliştirilir.

Kurs süresince verilen bilgi ve uygulamalarla, el becerisiyle desteklenmiş görsel hafıza yaratılır. Obje, taşıt, insan, hayvan vs. hareketlerinin çizimlerini, doku etütlerini yaparak her öğrenci düzenli çalışma ile ezberlediği imgelerle dolu bir bellek arşivi edinir. Sınavlarda, imgesel-hayali kompozisyonlarda kendi arşivinizde hazır bulunan bu imgeleri-figüranları kullanırsınız. Çünkü kağıt yüzeyi sizin sahnenizdir. Sahnenizi tasarlarken deneyim ve gözlemlerinizden, bilgi ve uygulamalarla edindiğiniz bellek arşivinizden yararlanırsınız. Gösterebildiğiniz mantıksal her ayrıntı sizi yetenek sıralamasında bir üste taşır.

Bizden alacağınız pratik ve teorik eğitim ile kendinize şaşıracaksınız. Düşündüklerinizi hayata geçirme vakti geldi diyorsanız buyrun gelin.

Güzel Sanatlar Fakültelerinde okumak, kendinizde veya çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı tüm üniversitelere giriş portfolyoları hazırlanmasını sağlarız. Hayallerinizi ertelemeyin, doğru adrese bekleriz.