Hakkımızda

HAKKIMIZDA

“Hayallerinin peşinden koş, bir gün mutlaka yorulacaklardır.” Hayallerinizin peşinden koşarken size ilham kaynağı olacak Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi’mize bekleriz. 

Başımıza gelecek olayları bazen biz kontrol edemeyebiliriz ama nasıl bir karar vereceğimizi ve psikolojimizi kontrol edebiliriz.

Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlanarak derecelerle ve burslarla kazanabilirsiniz. Dilerseniz Hobi amaçlı çalışmalarımıza da katılabilir, sanat ve kültür alanında kendinizi yetiştirebilirsiniz. Programlarımız Hakkında daha detaylı bilgi için aşağıda belirtilen başlıklara tıklayınız. Bu tık hayatınızı değiştirebilir:

Gordon ( 1944 ), “ yaratıcılık öğrenilebilen, geliştirilebilen bir güçtür” der. O zaman okullarımıza çok büyük görevler düşer. Sanat eğitimi de salt görüleni yinelemek ya da hocanın kimliğinde gelişmek değil, öğrencinin bireysel ayrıcalıklarının çerçevesinde yeni, farklı yapıtlar yaratmasına, düşünceler üretmesine olanak tanımak gerekir. Yaratmak, yaratıcı yeti insan yaşamını, dünyayı değiştiren, geliştiren en önemli olgu. O halde okullarımızın baş tacı olmalı. Çünkü okulun misyonu da budur.

Yaratıcı eğitimin amacı , önceki kuşakların yaptıklarını yinelemek değil, bunların üzerine bir şeyler koyabilmek, tasarıya, yaratıcılığa, düşünmeye, özgünlüğe, meraka, buluşa, araştırmaya yöneliktir. Önüne konulanın ezberi değil, sorgulanması ve katılım önemlidir. Eğitimde, bu nedenle yaratıcı bireyin psikolojik özellikleri bilinmesi gerekir. Çünkü yaratıcılık eğitimle geliştirilebilir. Yaratıcılığı yüksek olan bireyler,

• Meraklıdırlar,

• Temel sorunlarla ilgilenirler,

• Özgürdürler,

• Enerjiktirler

• Espritüeldirler

Yaratıcılık söz konusu olduğunda yeni deneylere ve gerçeklere açık olmak gerekir. Yaratıcı düşünce tüm bilgileri kullanmak durumundadır. Dolayısıyla bilgiler, veriler çoğaltılıp yoğunlaştırılarak yaratıcılık artırılabilir, geliştirilebilir.

Bunun için öğrenciyi iyi tanımak gerekir. Bu bağlamda özellikle sanat eğitimi kitle eğitimi olarak gerçekleştirilemez. Bireysel eğitim söz konusu olmalıdır. Çünkü kitle eğitimi katılımsız ve öğrenciye dayatma şeklinde gerçekleşiyor. Nasıl bilim eğitimi denemelerle gerçekleştirilirse sanat eğitimi de araştırmalarla bir konunun varyasyonları üretilerek gerçekleştirilmelidir. Tabii bu biraz da sabır işidir. Bir çalışma yapıp, ben yaptım oldu mantığı geçerli olamaz.

Ayrıca hiçbir zaman sanat eğitimi sınıfın dört duvarı içinde hapsedilemez. Gözlem zenginliği gereklidir. Duvarları, hatta ülke sınırlarını aşmak gerekir. Nasıl insandaki üzülmek, korkmak, kızgınlık, sevinmek gibi bazı duygular tüm dünyada aynı ise sanatta evrenseldir. O zaman her yere uzanmak, başka kültürlerle de kendi kimliğimizi yok etmeden zenginleşmek gerekir.

resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-2 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-4 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-6 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-8 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-10 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-12 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-14 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-16 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-18 resim_kursu_ruya_avcisi_cizim_kursu_karakalem_resim-20